Psorgen na łuszczycę

Jakiś czas temu mój tato zachorował na łuszczycę. Choroba ta ma bardzo nieprzyjemny przebieg. Do tego słyszałam kiedyś, że jest dziedziczna. Pomyślałam sobie, że warto się o niej czegoś dowiedzieć. Poza tym przerażały mnie krwawe place na skórze głowy u taty i płaty skóry, które ciągle się łuszczyły. To był straszny widok. A tata narzekał, że go boli i swędzi….że nic nie pomaga.

EUCERIN-AS-Seborrhoeic-dermatitis-01

ŁUSZCZYCA, CO TO JEST ZA CHOROBA?

Jest to jedno z najczęstszych genetycznie uwarunkowanych schorzeń skóry (do 2% ogółu populacji w Polsce, Europie i USA), o przewlekłym i nawrotowym przebiegu, cechujące się złuszczającymi się wykwitami grudkowymi, ustępującymi bez pozostawienia śladu. Istnieje duża różnorodność nasilenia zmian, od nielicznych ognisk, ograniczonych do szczególnych okolic, do ciężkich postaci zajmujących całą skórę i stawy, a nawet prowadzących do inwalidztwa. Łuszczyca występuje we wszystkich szerokościach geograficznych i u wszystkich ras. 1-2% ludności choruje na łuszczycę, chociaż istnieją duże różnice w częstości występowania w różnych krajach (np. rzadsze są zachorowania wśród Murzynów afrykańskich, a w Japonii, gdzie łuszczyca do II wojny światowej była chorobą rzadką, nastąpił jej gwałtowny wzrost, zwłaszcza w okresie powojennym, co jest łączone ze zmianą trybu życia i pożywienia)

OBJAWY ŁUSZCZYCY

 

łuszczyca

U mojego taty łuszczyca występuje w obrębie skóry głowy i ma charakter zlewnych ognisk pokrytych grubymi nawarstwionymi łuskami. Występuje głównie nad i za uszami. Same włosy są nie zmienione i nie doszło do wyłysienia pomimo, że niekiedy zmiany utrzymują się bardzo długo. Po krótkim zapoznaniu się z informacjami o tej chorobie dowiedziałam się, że łuszczyca skóry głowy może na wiele lat poprzedzać pojawienie się wykwitów w innych okolicach lub towarzyszyć zmianom w innym umiejscowieniu. U nas było podobnie. Tata bardzo długo leczony był na łupież, którego nie był w stanie się pozbyć…..Jak widać, nie był to łupież, a zła diagnoza.

ROZPOZNANIE ŁUSZCZYCY

Rozpoznanie łuszczycy zwykłej opiera się na:
1. stwierdzeniu wykwitów grudkowych i ognisk o bardzo wyraźnym odgraniczeniu i odśrodkowym szerzeniu się, pokrytych obfitymi, srebrzystymi łuskami i ustępujących bez pozostawienia blizn,
2. często symetrycznym rozmieszczeniu zmian,
3. typowym zajmowaniu okolic łokci, kolan, owłosionej skóry głowy,
4. przewlekłym i nawrotowym przebiegu,
5. dobrym stanie ogólnym; pomocny jest wywiad rodzinny.
Mam wrażenie, że u mojego taty w swoim czasie pominięto 5 z 5 kroków. Na szczęście trafił na świetnego lekarza, który dość szybko zorientował się w problemie. Dobrze, że właśnie wrócił ze Stanów, gdzie diagnozował i przechodził wiele szkoleń. Tata miał rację, że uparcie szukał rozwiązania swojego problemu. Pan Albert, wiekowy już lekarz, rozpoznał łuszczycę już po chwili. Robiąc dalsze rozpoznanie tylko utwierdził się w przekonaniu, że ma do czynienia z łuszczycą. Zaproponował tacie udział w akcji wprowadzenia na polski rynek przełomowego rozwiązania w walce z łuszczycą. A tato zgodził się, ma zaufanie do pana Alberta.

ŁUSZCZYCĘ LECZYMY ŻELEM ORGANICZNYM O NAZWIE PSORGEN.

Jest to innowacyjny żel organiczny dla osób zmagających się z łuszczycą.
bazuje na roślinnych składnikach, poprawiając kondycję skóry dotkniętej chorobą,
eliminuje zaczerwienienia i swędzenie,
łagodzi objawy łuszczycy oraz prowadzi do zmniejszenia ognisk łuszczycowych,
wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, a ponadto regeneruje skórę oraz działa oczyszczająco,
jego immunomodulujące działanie pozwala celować w nadmierną produkcję limfocytów,
doskonale sprawdza się do eliminowania zmian łuszczycowych w fałdach skórnych, pod kolanami, na zgięciach rąk, łokciach czy szyi – nie ma znaczenia, z jakim typem choroby się zmagasz,
naturalne składniki to gwarancja bezpieczeństwa – preparat jest łagodny dla skóry.
Żel Psorgen trzeba nakładać na miejsca dotknięte łuszczycą dwa razy dziennie. Początkowo może wystąpić niewielkie podrażnienie, ale to mija. I sami mieliśmy okazję się przekonać.

ŻEL PSORGEN TO JAKIEŚ OBJAWIENIE. NAPRAWDĘ POMAGA WALCZYĆ Z ŁUSZCZYCĄ!

Już po tygodniu smarowania nastąpiła spora zmiana. Zaczerwienienie zaczęło ustępować. Trochę zbledło. Tata powiedział, że czuje teraz w tych miejscach chłód i ulgę. To spore ukojenie. Tam, gdzie wcześniej było swędzenie i pieczenie jest dużo lepiej.

 

AKTUALIZACJA!!

Jako, że pierwsze opakowanie żelu tata dostał w ramach programu walki z łuszczycą, nie wiedział gdzie go szukać, a doktor Albert wrócił do Stanów. Na szczęście miałam do niego kontakt i poprzez korespondencję e-mailową wysłał mi adres strony internetowej producenta. Maść Psorgen nie jest dostępna w żadnej aptece. Za to po internecie krąży mnóstwo podróbek. Dobrze, że zostałam ostrzeżona, żeby nie kupować byle gdzie.

Weszłam więc na www. Psorgen.pl i zamówiłam tacie 2 opakowania żelu. Dostaliśmy rabat i żel był u taty już 3 dni od złożenia zamówienia. To nas też ucieszyło, bo maść powoli się kończyła, a tata nie miał zamiaru z niej rezygnować. Nikt oprócz mnie i jego nie wie, jak bardzo pomogła mu maść Psorgen. Wcześniej wstydził się wychodzić bez czapki z powodu tych paskudnych placów….teraz ma króciutko obcięte włosy i nie wstydzi się wystawiać głowy na widok publiczny…

3 komentarze

  • Tez cierpie na ta chorobe. Dotknela paznokcieDenerwujace jest to ze wiekszosc osob dalej stara sie „wmowic” nam ze to jednak grzybica. Niestety objawy sa podobne wiec rozumiem zniesmaczenie innych. Mi bardzo pomaga regularna pielegnacja paznokci tz. podcinanie na krotko ale tak nie za bardzo i najwazniejsze czyli unikanie drapania innych chorych miejsc przez co schodzaca skora dostaje sie pod plytke i jeszcze bardziej ja rozchyla.

  • mój mąż nie ma grzybicy, lekarz myślał że ma i przez 1,5 roku jadł silne tabletki chyba miconafine i jakieś tam jeszcze, używał masę żelów m.in pirolam, żele ,kremy, buty miał odgrzybiane i masę innych…i efektów żadnych. Kiedy na głowie powstały mu czerwone plamy które zaczęły go swędzić i się łuszczyć zmieniliśmy lekarza, poszliśmy do jakiegoś dobrego specjalisty..diagnoza była jedna ŁUSZCZYCA. Więc na pewno to nie jest grzybica…

  • przez rok wędrowałam od jednego dermatologa do drugiego . mam łuszczycę na nogach brzuchu i na twarzy . dostałam maść która śmierdzi jak ryba wędzona , muszę sprawdzić, czy to ten psorgen. mam 15 lat i odziedziczyłam łuszczycę prawdopodobnie po pradziadku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *